DOSTUPNÝ LUXUS - Frederique Constant

Přejít na obsah
DOSTUPNÝ LUXUS
Značka Frederique Constant byla založena v dnešní podobě v roce 1988. Zakladatelé Aletta Bax a Peter Stas pak svou první kolekci vydali v roce 1992. Zahrnovala šest modelů, vybavených švýcarskými strojky a byla sestavena hodinářem v Ženevě. Frederique Constant se podílí na všech fázích výroby svých hodinek, od počátečního návrhu až po finální sestavení. Hodinky vyrobené pod ochrannou známkou Frederique Constant jsou navrženy vlastními nebo nezávislými smluvními designéry pro konkrétní řadu modelů. Velký důraz je vždy kladen na design hodinek tak, aby držely krok s hodinářskými trendy a preferencemi zákazníků. Frédérique Constant používá při návrhu i vývoji hodinek ten nejmodernější počítačový software.
PŘINÁŠÍME VÍCE LIDEM
DOSTUPNÝ LUXUS
Naším posláním není omezit zájem o hodinky Frederique Constant na omezený a elitářský okruh znalců, ale spíše jej rozšířit na skupinu dychtivých nadšenců, kteří si chtějí užít vysoce kvalitní klasické hodinky za rozumné ceny. Frederique Constant vystavuje na BASELWORLDU, největší světové výstavě, hodinek a šperků od roku 1995. S růstem společnosti, se Aletta Bax a Peter Stas rozhodli přestěhovat značku do Ženevy, aby vybudovali svůj brand přímo v srdci této hodinářské Mekky.
NÁZEV “FREDERIQUE CONSTANT”
BYL VYTVOŘEN ZE DVOU JMEN
Frederique: Frederique Schreiner 1881-1969
Constant: Constant Stas 1880-1967

Současný generální ředitel společnosti Frederique Constant S.A., Peter Stas, je již čtvrtou generací potomků pana Constant Stase, který založil svou společnost v roce 1904 a vyrábí tištěné ciferníky pro další v rámci hodinářského průmyslu.
DĚDICTVÍ
Již na počátku 18. století se Ženeva byla známá jako hlavní středisko vývoje a výroby jemných hodinářských výrobků. Od té doby se ženevští hodináři vyšplhali do bezkonkurenčních výšin hodinářského umění. První uživatelé časomír byli astronomové, kteří byli zodpovědní za nejvýznamnější vynálezy: kyvadlové hodiny a pružinu hodinek.
ŽENEVA
Velká většina nejznámějších výrobců hodinek má sídlo v Ženevě. Vzájemná inspirace mezi společnostmi a spolupráce s dodavateli umožňují nezávislým výrobcům zůstat v popředí výroby precizních hodinek. Hodináři jsou nejdůležitější devízou výrobce hodinek, neboť každé hodinky jsou sestavovány ručně. Hodinářské školy v Ženevě a La Chaux-de-Fonds vychovaly většinu hodinářů ve Frederique Constant. Mnoho z nich získalo před vstupem do Frédérique Constant zkušenosti s ateliéry dalších renomovaných značek. Samotné schopnosti jsou však pouze součástí rovnice. Aby byl hodinář ve Frederique Constant úspěšný, musí svou práci dělat se skutečnou vášní.
VÝROBA
Aktuální výrobní plocha Frederique Constant zahrnuje 3 200 metrů čtverečních, rozdělených do čtyř pater a nabízí atraktivní pracovní prostředí v oblastech výroby komponentů strojků, sestavení strojků, montáže hodinek a rozsáhlou kontrolu kvality. Numericky řízené stroje nejnovější generace jsou umístěny ve velkém ateliéru v suterénu, kde je soustředěna výroba veškerých komponentů. Montáž kalibrů a celková montáž hodinek, stejně jako nejmodernější kontrola kvality, jsou primárně organizovány v prvním patře nové budovy Frederique Constant. Budova je zároveň mezinárodní centrálou značky.

© 2020 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz | tel.:  +420 466 615 534
© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz | tel.:  +420 466 615 534
© 2020 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz  
tel.:  +420 466 615 534
© 2020 | Time Trade s.r.o.
info@time-trade.cz
tel.:  +420 466 615 534
Návrat na obsah