HOROLOGICKÉ SMART HODINKY - Hodinky Fréderique Constant

Přejít na obsah
DÁMSKÉ I PÁNSKÉ HOROLOGICKÉ CHYTRÉ HODINKY FRÉDERIQUE CONSTANT A ALPINA
Počátečními partnery ve společném podniku MMT byli společnost Frederique Constant, výrobce luxusních klasických hodinek se sídlem v Ženevě, a společnost Alpina, švýcarský výrobce sportovních hodinek s tradicí od roku 1883. Tyto vedoucí značky nabídnou více než 10 modelů v návrhářských kolekcích určených jak pro ženy, tak pro muže. Všechny modely budou založeny na otevřené platformě MotionX® společnosti MMT, budou schopny sledovat režimy aktivity i spánku po dobu 24 h/7 dní v týdnu, životnost baterie bude větší než dva roky a hodinky budou kompatibilní se zařízeními značky Apple a chytrými telefony s OS Android po celém světě. Švýcarské horologické smart hodinky budou v dámské i pánské verzi k dispozici v obchodech po celém světě od června 2015.

O platformě MotionX®Švýcarské horologické smart hodinky jsou postaveny na platformě Motion X® a poskytují komplexní údaje o průběhu dne uživatele, včetně aktivit a spánku. „Třetinu našeho života prospíme, ale drtivá většina lidí nemá nejmenší ponětí, jaké jsou jejich spánkové návyky“, prohlásil Philippe Kahn, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Fullpower. „Otevřená platforma horologických chytrých hodinek je skokem vpřed, který změní pohled na naše chování v průběhu dne. Hodinky byly vyvinuty na základě sledování a analýzy více než 100 milionů nočních spánkových cyklů a mnoha let výzkumu a vývoje v oboru biomechaniky přirozených lidských pohybů. Ať zrovna spíte nebo jste ve stavu bdělosti, švýcarské horologické smart hodinky vám dají přesné informace o vašich aktivitách i spánkových cyklech, a to díky patentované snímací technologii, kterou nemusíte dobíjet!“
ŠVÝCARSKÉ HOROLOGICKÉ SMART HODINKY NA OTEVŘENÉ PLATFORMĚ MotionX
Horologické smart hodinky jsou mostem mezi Silicon Valley a švýcarským hodinářským průmyslem. Díky otevřené platformě MotionX® jsou švýcarské horologické smart hodinky schopné obousměrné komunikace s iPhonem i dalšími mobilními zařízeními vybavenými operačním systémem Android. Švýcarské horologické smart hodinky jsou syntézou hi-tech inovací a tradičního švýcarského hodinářského řemesla. Tvoří spojovací článek (a nejedná se o slovní hříčku) mezi modernou a klasikou a most mezi Silicon Valley a Švýcarskem. Švýcarské horologické smart hodinky nejsou vybaveny digitálním displejem. Namísto toho ukazují na analogovém číselníku přesný čas krásné, laserem řezané ručky. Švýcarské horologické smart hodinky si zachovávají svou přirozenou klasickou krásu a zároveň dokážou poskytnout výhody trendu zvaného „Quantified Self“, tedy sebepoznání formou čísel, a to bez nutnosti neustále dobíjet baterie.

O PLATFORMĚ MotionX
Švýcarské horologické smart hodinky jsou postaveny na platformě Motion X a poskytují komplexní údaje o průběhu dne uživatele, včetně aktivit a spánku. „Třetinu našeho života prospíme, ale drtivá většina lidí nemá nejmenší ponětí, jaké jsou jejich spánkové návyky“, prohlásil Philippe Kahn, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Fullpower. „Otevřená platforma horologických chytrých hodinek je skokem vpřed, který změní pohled na naše chování v průběhu dne. Hodinky byly vyvinuty na základě sledování a analýzy více než 100 milionů nočních spánkových cyklů a mnoha let výzkumu a vývoje v oboru biomechaniky přirozených lidských pohybů. Ať zrovna spíte nebo jste ve stavu bdělosti, švýcarské horologické smart hodinky vám dají přesné informace o vašich aktivitách i spánkových cyklech a to díky patentované snímací technologii, kterou nemusíte dobíjet!“

FULLPOWER
Společnost Fullpower byla založena v roce 2003 a je předním světovým výrobcem nositelných technologií a produktů IoT. Komplexní platforma MotionX® obsahuje soubor pevně spojených a propojených nástrojů firmware, software a komunikačních komponentů, které tvoří základní stavební bloky pro výrobu nových, revolučních neinvazivních a nositelných bezdrátových zařízení a zařízení IoT. Platforma MotionX obsahuje firmware, aplikace a cloudovou infrastrukturu. Společnost Fullpower dodává nositelná řešení a produkty IoT takovým vedoucím hráčům, jakými jsou například společnosti Nike, Serta, Simmons, Movado, Frederique Constant, Alpina, Mondaine aj. Portfolio nositelných technologií značky Fullpower zahrnuje více než 110 vydaných patentů týkajících se horologických chytrých hodinek, sledování spánku a aktivit, pásků, podložek, digitálních chytrých hodinek, brýlí, oděvů, snímacích technologií, zdravotnických zařízení, wellness a strojového učení.

Více informací naleznete na webové adrese  www.fullpower.com  
Horologické chytré hodinky jsou vybaveny strojkem MMT-285 a disponují technologickou platformou MotionX® společnosti Fullpower. Baterie zajistí plný provoz hodinek až po dobu dvou a půl let bez nutnosti dobíjení.

Díky spojení technologických inovací s hodinářskou tradicí povýšila společnost Frederique Constant luxus a jednoduchost horologických chytrých hodinek na novou úroveň. Kromě tradičních ukazatelů hodin, minut a data nabízejí chytré funkce hodinek přesné měření vašich aktivit a spánkových cyklů. Malý číselník na pozici 6 zobrazuje na číselníku procento vaší aktivity nebo spánku v reálném čase v závislosti na nastavených cílech.

HLAVNÍ RYSY HSW:
 • Quartzový strojek - MMT-285, postavený na platformě MotionX
 • Funkce jsou nastavitelné pomocí korunky, více než dvouletá životnost baterie
 • Dvoudílné pouzdro z leštěné ušlechtilé oceli o průměru 42 mm
 • Vypouklé safírové sklíčko, vodotěsnost 5 ATM
 • Stříbrný číselník s ručně vkládanými indexy, ručně leštěné ocelové ručky
 • Černý kožený pásek s překlapávací sponou

HSW FRÉDERIQUE CONSTANT PODPORUJÍ:
 • Vždy přesný čas a datum
 • Sledování činnosti pomocí nástroje MotionX®
 • Sledování kvality spánku pomocí nástroje Sleeptracker
 • Buzení podle spánkových cyklů
 • Upozornění na nedostatek pohybu
 • Adaptivní koučink
 • Životnost baterie delší než 2 roky
 • Cloudové zálohování a obnovování dat pomocí nástroje MotionX

Údaje lze zobrazit v atraktivní aplikaci MotionX-365® v operačních systémech iOS a Android. Tato aplikace nabízí jednoduchou a srozumitelnou grafiku, pomocí níž dokáže zobrazit grafický průběh aktivity a spánku za den, týden a měsíc. Vysoce přesná koncová platforma MotionX®, která obsahuje firmware, aplikace a cloudovou infrastrukturu, zahrnuje více než 110 patentů a koncentrovaný extrakt 7 let výzkumu a vývoje vedoucího technologického hráče v Silicon Valley.

Horologickými chytrými hodinkami společnost Frederique Constant znovu dokázala, že vášeň a inovace mohou jít ruku v ruce s vyzrálostí, věkem a krásou.
WORLDTIMER
Funkce Worldtimer byla navržena s ohledem na potřeby cestovatelů, kteří se pravidelně vydávají na dlouhé cesty po naší planetě. Mohou sledovat čas doma a přitom mít přehled o místním čase, ať jsou kdekoli. Pokaždé, když se hodinky synchronizují s chytrým telefonem uživatele, upraví se datum a čas, a tak je zajištěna kompletní kontrola v souvislosti se změnami časových pásem. Když je vybráno další časové pásmo, po trojím stisknutí tlačítka se zobrazí čas v jiné části světa na analogovém číselníku hodinek. S horologickými chytrými hodinkami Frederique Constant bude sledování místního času hračkou. Novou funkci lze také přidat do předchozích modelů horologických chytrých hodinek pouhou aktualizací aplikace MotionX-365®.

Tyto nové horologické chytré hodinky se vyrábějí ručně z nejlepších materiálů s příslibem dlouhé životnosti a pojí se v nich moderní i klasický styl.

Tyto horologické chytré hodinky se dodávají v pouzdře o průměru 42 mm z vysoce leštěné ušlechtilé oceli potažené růžovým zlatem a podmanivým číselníkem s povrchovou úpravou v námořnické modři, na němž jsou aplikovány dílky stupnice a indexy v podobě římských číslic. Krásný číselník je chráněn vypouklým safírovým sklíčkem. Hodinky jsou vodotěsné do 50 metrů a zdobí je modrý pásek z aligátoří kůže.


SPÁRUJTE HODINKY S NOVOU APLIKACÍ PRO VÁŠ MOBILNÍ TELEFON MMT-365
Chcete-li hodinky spárovat, spusťte aplikaci MMT-365 a dotkněte se ikony hodinek v pravém horním rohu obrazovky. Stlačte korunku na hodinkách, abyste aktivovali vysílač Bluetooth, a poté stiskněte na obrazovce aplikace tlačítko „Start“. V průběhu spárování ponechte hodinky v blízkosti telefonu. Aby se spárování dokončilo, budete vyzváni k dalšímu stlačení korunky na hodinkách.

ZMEŠKANÝ HOVOR
Pokud je detekován zmeškaný hovor, hodinky zavibrují na ruce a obě ručky se přesunou na pozici 2, stiskem korunky se ručky vrátí na aktuální čas.

ZMEŠKANÁ ZPRÁVA
Pokud je detekována přijata zpráva, hodinky zavibrují na ruce a obě ručky se přesunou na pozici 10, stiskem korunky se ručky vrátí na aktuální čas. Pokud chcete použít možnost upozornění na zmeškaný hovor nebo zmeškanou zprávu Vašimi hodinkami, zapněte si jednotlivá upozornění (viz. obrázek) přímo v aplikaci ve Vašem mobilním zařízení. Zapnutí těchto upozornění ovlivňuje životnost baterie.


Nikdo nám nevěřil, že toto jsou chytré švýcarské hodinky. Jenže jsou.

Tradiční výrobci hodinek reagují na nástup chytrých hodinek elektronických značek. Dělají to jinak a záleží jen na požadavcích zákazníka, která varianta mu bude bližší. Vzhled a zpracování jsou u těch klasických na prvním místě. Za 30 000 korun můžete mít lepší verzi hodinek Apple Watch nebo třeba hodinky Frederique Constant Horological Smartwatch. U těch prvních je hned jasné, že to jsou chytré hodinky. U těch druhých naopak, vypadají tradičně, tedy spíš hodně tradičně. Na první pohled nelze poznat, že to mají být chytré hodinky.

Když jsme je ukazovali kolegům novinářům, tak si úplně všichni mysleli, že si z nich střílíme. Jenže to chytré hodinky opravdu jsou. Ale je také pravda, že k možnostem třeba zmiňovaných Apple Watch mají daleko. Což není kritika, jen čisté konstatování. Pro mnoho zákazníků to totiž může být naopak velká přednost.
Frederique Constant je švýcarská značka založená v roce 1988, tedy s nikterak dlouhou tradicí, ale v segmentu prémiových hodinek dobře etablovaná s rostoucími prodeji. Ve svém segmentu nabízí relativně dostupné hodinky, ale i drahé komplikované modely. Horological Smartwatch jsou v rámci prémiového segmentu relativně levné hodinky, přestože se leckomu může zdát cena okolo 30 000 korun vysoká.

Frederique Constant Horological Smartwatch se prodávají v několika variantách, v tom si s Apple Watch nezadají. Velikost je ovšem jen jedna a to ryze pánská s průměrem těla 42 mm. Pouzdro může být z nerezové oceli nebo pozlacené. Krycí sklíčko je safírové. K tomu pak výrobce přidává kovové tahy nebo kožené řemínky. Ty lze samozřejmě měnit.
Horological Smartwatch jsou hodinky s bateriovým pohonem, což může některé zákazníky odradit, v prémiovém segmentu se nosí spíš „automaty“, tedy čistě mechanické strojky, případně ještě náročnější mechanismy. Ale v kontextu chytrosti testovaných hodinek je to rozumné řešení, přestože se podobné funkce jistě budou moci dát i do hodinek s mechanickým strojkem. Třeba do řemínku.
Výdrž? Dva a půl roku
Výhodou Horological Smartwatch je absence nabíjení, výdrž 2,5 roku je zhruba 900x delší než u Apple Watch a jiných chytrých hodinek, které potřebují obvykle na nabíječku každý den. Uvedenou výdrž Horological Smartwatch jsme netestovali, uvádí ji výrobce. I kdyby byla poloviční, je to stále více než luxusní výdrž. Baterie je klasická hodinková a výměnu bychom nechali na servisu. To kvůli udržení voděodolnosti, kterou výrobce slibuje do 5 atmosfér.

Už na první pohled je jasné, že Horological Smartwatch těžko zvládnou to co třeba Apple Watch. Jednoduše proto, že nemají displej. Můžete tedy zapomenout na aplikace nebo notifikace, to prostě neumí. Na první pohled vlastně neumí nic, mají jen ciferník a jedno tlačítko na boku. Tím se řídí vše. Je to jednoduché, ale funguje to.
Předně je potřeba hodinky spárovat se smartphonem. K tomu je potřeba nainstalovat aplikaci, která je zdarma pro Android i iOS. Pak se podrží boční tlačítko na hodinkách a spárují se s mobilem přes aplikaci, nikoliv přímo. Vše funguje přes Bluetooth a ...  celá recenze ZDE  
Návrat na obsah