O ZNAČCE - Hodinky Fréderique Constant

Přejít na obsah
Manufaktura Frédérique Constant je rozdělena do čtyř podlaží o celkové rozloze 3200 m2. Jedná se o atraktivní pracovní prostředí v oblasti výroby součástek hodinových strojků, sestavování kalibrů, sestavování hodinek a intenzivní kontroly kvality. Ve velkém ateliéru v podzemí, kde probíhá veškerá výroba součástek, stojí také digitálně ovládané stroje nejmodernější generace. V prvním patře nové budovy značky Frédérique Constant se nachází prostory pro sestavování kalibrů a hodinek a také sekce nejmodernější kontroly kvality. Budova je zároveň i mezinárodním sídlem značky.
VÝVOJ
Oddělení vývoje je pro výrobu hodinek Frédérique Constant velmi důležité. Návrh nových hodinek často začíná diskusí mezi zaměstnanci z obklasti prodeje, marketingu, komunikace, výroby a dalších oddělení. Protože všichni zaměstnanci prožívají zrod nových hodinek s velkou vášní a zároveň vážností, bývají tyto diskuse často velmi, velmi živé. Jakmile pak dojde ke shodě na podobě nového modelu hodinek Frédérique Constant, převedou designéři nápad na rýsovací prkna a před spuštěním prototypové fáze připraví konkrétní specifikaci.

DESIGN A KONCEPCE
Značka Frédérique Constant využívá při návrhu a vývoji nových hodinek nejmodernější počítačový software. Designéři poté sestaví model díl po dílu, vrstvu po vrstvě a nakonec vypracují výrobní proces hodinek jako takových. Nehovoříme zde pouze o nejsložitějších strojcích typu Tourbillon Manufacture, ale také o všech součástkách, nutných k produkci manufakturních hodinových strojků. Patří mezi ně například průměr otvoru v desce, hmotnost rotoru nebo povrchová úprava můstku. Děláme vše proto, aby nové modely Frédérique Constant byly vždy unikátní a přinášely vám radost!

CNC STROJE
Když hodinky značky Frédérique Constant vstoupí do oddělení „Prototypů“, vstupují do delikátní a rozhodující fáze, která je před spuštěním produkce nového modelu naprosto nezbytná. Naši mikromechanici důkladně prostudují procesní plány vytvořené naším designérem a na nesmírně sofistikovaném CNC stroji zkonstruují všechny součástky nového kalibru.

PROTOTYP
Aby se našim inženýrům podařilo vyrobit dokonalé hodinky nebo jejich součást, musí se práci věnovat v klidu, naplno a s analytickou přesností.

DEKORACE
Všechny viditelné součásti všech hodinek jsou nádherně zdobené. Proto vždy, když se majitel hodinek Frédérique Constant podívá na svůj chronometr, má pocit radost. Velká část dekorací se vyrábí ručně, a to i včetně detailních rytin, aplikace vzorů Côtes de Genève, perlage nebo rhodiage.

Návrat na obsah